کتابخانه های سبز و پایدار

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  معماری و کتابخانه:

  معماری در هم آمیختن هنر و دانش(فناوری) در جهت خلق محیطی مناسب برای نیازهای انسانی است.

  کتابخانه با هدف خدمت رسانی به جامعه ایجاد می‌شود و وجود آن بر روند توسعه و بالندگی فرهنگی کشور تاثیرگذار است ، لذا باید به گونه‌ای هماهنگ با محیط اطرافش ساخته شود که هر بیننده را در اولین نگاه مجذوب خویش سازد و استفاده از آن علاوه بر رفع نیاز‌های اطلاعاتی کاربر، شوق‌برانگیز و شادی‌آفرین باشد در غیر این صورت بی‌رغبتی و بی‌انگیزگی کاربران به مراجعه و استفاده از کتابخانه را به همراه خواهد داشت.

  معماری پایدار:

  اخبارهای گوناگون در مورد تغییرات آب و هوایی کره زمین و گرم شدن آن، قیمت رو به رشد انرژی در سال‌های اخیر اصل صرفه‌جویی را به عنوان یکی از اصول اساسی در جامعه مطرح ساخته است.معماری پایدار نتیجه اگاهی بشر نسبت به مسائل زیست محیطی می‌باشد.

  ساخت ساختمانی که کمترین اثر را بر روی محیط ساخته شده و محیط طبیعی در طول تمامی مراحل ساخت خود دارد، به عنوان ساختمان پایدار تعریف می‌شود. لذا مقصود معماری پایدار، بهره‌وری منابع، جلوگیری از آلوده‌سازی محیط و تطابق با طبیعت است.

  معماری پایدار در ارتباط با محیط، اقتصاد و جامعه تعریف می‌شود.در بعد محیطی کاهش آلودگی‌ها،کاهش تاثیر منفی بر سلامت انسان و یافتن مصالح تجدید شونده به عنوان اولویت‌ها تعیین گردیده است. در بعد اقتصادی توجه به خلق بازارها و فرصت‌های جدید برای رشد فروش و تقلیل هزینه‌ها از طریق بالا بردن بهره‌وری و کاهش انرژی و مصالح خام ورودی معطوف است. در بعد اجتماعی سلامت و امنیت کارکنان و استفاده‌کنندگان، تاثیر بر کیفیت زندگی و سودرسانی به گروه‌های غیراستفاده‌کننده نظیر معلولین دارای اهمیت است.

  111

  ساختمان سبز چیست؟

  ساختمان‌‌‌های سبز در آمریکا از نظام کارای گواهینامه لید استفاده می‌کنند. بر طبق این گواهینامه ساختمان سبز ساختمانی است که ترکیبی از عناصر و ویژگی‌های زیر را در طراحی خود به کار برده باشد :

  • پایداری مکان انتخاب شده و توسعه آن[۳]
  • حفاظت از آب[۴]
  • بهره‌وری انرژی[۵]
  • حفاظت از مصالح و منابع محلی و کاهش ضایعات [۶]
  • کیفیت فضای داخلی [۷]
  • خلاقیت در طراحی [۸]
  نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت: 21:27
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها