معرفی کتب کتابخوان خرداد96

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها


  آواز بلند
  نوشته: علي‌اصغر عزتي پاک ناشر: شهرستان ادب 138 صفحه

  «آواز بلند» عنوان چهارمين اثر داستاني علي‌اصغر عزّتي‌پاک است که از سوي انتشارات مؤسسه فرهنگي هنري شهرستان ادب به بازار نشر عرضه شده است. «آواز بلند»، داستان انسان‌هايي است که سرنوشتشان به روزهاي دفاع مقدس گره خورده است. کتاب، ماجراي اضطراب‌هاي مادري است که اميدوارانه، چشم‌به‌راه آمدن فرزندش، هادي دارد که با رها کردن دانشگاه به جبهه‌ رفته است. در داستان اين کتاب، مخاطب با يک قهرمان مواجه نيست و شخصيت‌ها به‌نوبت نقش قهرمان روايت را ايفا مي‌کنند. اين شاخصه موجب مي‌شود، شخصيت‌ها به يک نسبت در ذهن باقي بمانند. کتاب پانزده فصل دارد و هر فصل روايت يک روز از زندگي قهرمانان داستان است.

  مسيح کردستان نوشته: نصرت‌الله محمود‌زاده ناشر: ملک اعظم 240 صفحه

  «مسيح کردستان» زندگينامه داستاني شهيد محمد بروجردي است که به قلم نصرت‌الله محمودزاده نوشته شده است. کتاب به زندگي و فداکاري‌هاي شهيد در دو برهه پيش و پس از انقلاب اسلامي مي‌پردازد. شهيد بروجردي از مبارزان دوران انقلاب اسلامي و فرماندهان دلاور و خوش‌فکر سپاه پاسداران در جنگ تحميلي بود که موفق شد با حُسن خُلق، هوشمندي و خلاقيت‌هاي ذاتي خود، خطر قطعي تسلط دشمن بر کردستان و سقوط اين خطه شريف از سرزمين سربلندمان را دور کند. اين شهيد بزرگوار را به سبب رشادت‌هايي که در نجات کردستان از هجوم دشمنان ايفا کرد،مسيح کردستان ناميدند.

  غنچه دلتنگ (نگاهي نو به زندگي و شخصيت امام حسن عليه‌السلام) نوشته: حسين سيدي انتشارات: دفتر نشر معارف 240 صفحه

  اين اثر جلد چهارم از مجموعه‌اي چهارده‌جلدي است که هر يک به روايتي نو از سبک زندگي معصومين عليهم‌السلام پرداخته است. حسين سيدي براي نگارش اين اثر به بيش از 500 منبع مراجعه کرده و از 229 عنوان از آن‌ها بهره گرفته است. اين اثر به دلايلي متمايز از ساير آثار مشابه است؛ نخست آنکه نويسنده در تلاش بوده تا در اين کتاب بر اساس منابع، يک سبک زندگي را ترسيم کند، يعني نکات مطرح‌شده درباره معصومين عليهم‌السلام جنبه کاربردي در زندگي امروزي خواننده داشته باشد. ديگر ويژگي مهم کتاب نثر بسيار روان آن است و درنهايت اختصار مطالب که خواندن کتاب را براي عموم آسان‌تر کند.

  صراط نوشته: علي صفايي حائري انتشارات ليلة القدر 204 صفحه

  «صراط» نام کتابي است از مرحوم استاد علي صفايي حائري که پيرامون مفاهيم عميق و پيام‌هاي کمتر شنيده‌شده سوره حمد است. اين‌که چرا حمد را ام‌الکتاب ناميده‌اند؛ چرا ما گرفتار معبودها هستيم و چگونه مي‌توان از اين سطح عبور کرد و به يگانه معبود حقيقي رسيد؛ ملاک‌هاي شناخت حق از باطل؛ تبيين نقش مهم خلوت و تفکر در پيمودن راه خدا؛ تعيين مهم‌ترين ويژگي‌هاي سه گروه انعام يافته، مغضوب‌ها و گم‌شده‌ها که در پايان سوره حمد اشاره‌شده، برخي از مباحث اين کتاب است که استاد صفايي با بياني متفاوت و بديع به شرح آن پرداخته است. وي براي شرح هرچه بهتر آيات سوره حمد علاوه ‌بر ساير آيات قرآن کريم از ديگر منابع مهم روايي نظير نهج‌البلاغه و صحيفه سجاديه نيز بهره برده است. اين کتاب هم مانند اکثر آثار استاد صفايي مخاطب را به تفکر و تعقل عميق در مسئله هدف زندگي دعوت مي‌کند.

  نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت: 21:27
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها